Kádár Viktor

kadarviktor2017A nevem Kádár János-Győző, de mindenki Viktornak szólít. 1998-ban születtem Marosvásárhelyen. Szüleim elváltak, én édesanyám mellett, nagyszüleimnél nevelkedtem. Az elemi osztályokat a búzásbesenyői Dósa Dániel Általános Iskolában végeztem, majd 2012-ben elkezdtem a középiskolai tanulmányaimat a gyulafehérvári Római Katolikus Kisszemináriumban. Sikeres érettségi után felvételt nyertem a gyulafehérvári Megtestesült Bölcsességről nevezett Római Katolikus Hittudományi Főiskolára.

Elhívásomat édesanyám és nagyszüleim imádságos és vallásos neveltetésének köszönhetem. Nagytatám apai szeretettel nevelt, ápolta bennem a hitet, ő most már Isten országában örülhet annak, hogy elindultam a papi pályán. Az utat, amelyen most és majdan a papi életemben is járni fogok a következő Szentírási idézettel próbálom végig járni: „Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak benneteket és arra rendeltelek, hogy menjetek, teremjetek gyümölcsöt, maradandó gyümölcsöt.” (Jn 15,16)

Please publish modules in offcanvas position.