Nagyböjti lelkigyakorlat (Triduum) 2023

Prédikál Albert István Csaba szászrégeni segédlelkész.

Ökumenikus imahét 2023

2023. január 19-én az ökumenikus imahét alkalmával a Búzásbesenyői Római Katolikus templomban Kali Szabolcs Barna, radnóti református lelkész hirdetett igét.

Beszámoló a Búzásbesenyői Római Katolikus Plébániaközösség 2022-es életéből

-    január 10-én az Ökumenikus (egyetemes) imahét keretében templomunkban igét hirdetett Nagy László unitárius lelkész Marosvásárhelyről.
-    március 21-én Biodry műszer felszerelése a templomba, a nedves falak kiszárítására
-    március 21. – június 7. a plébánia teraszának lábazatcseréje. Ugyanakkor a lépcsők javítása, az előszoba és a külső falak kijavítása, festése.
-    március 23. – április 15. között elkészült a torony felújítása (villámhárító, tető javítása, festése, torony lefestése).
-    április 8-10 nagyböjti triduumot (lelkigyakorlatot) tartottunk P. Tamás Barna SJ és P. Jakabos Barnabás SJ marosvásárhelyi jezsuiták vezetésével.
-    április 19-én a vízelvezető drén munkálatainak elkezdése.
-    május 2-4 a Búzásbesenyői Nőszövetség vezetői az Erdélyi Nőszövetségi Találkozón vettek részt Brassóban.
-    május 29-én 8 gyermek lett közösségünkből elsőáldozó.
-    augusztus 22-24 a Búzásbesenyői Nőszövetség vezetői az Erdélyi Nőszövetségi Találkozón vett részt Margittán
-    augusztus 25-27 bekapcsolódtunk a Búzásbesenyői Ökumenikus vakációs bibliahétbe a „RendezŐ”-be.
-    szeptember 12-18. között a Mária Rádió közösségünkből közvetítette a szentmiséket.
-    szeptember 17-én megtartottuk az egyházközség búcsúját: a szentmisét celebrálta ft. Péter Arthur frissen kinevezett főesperes, igét hirdetett ft. Birton Róbert-Attila székelykáli plébános. Este megtartottuk az egyházközség által szervezett hagyományos kosaras bált.
-    szeptember 21-én újra elkezdtük a szerdai napokon a Gondviselés Háza Öregotthonban a szentmiséket.
-    szeptember 27 elindítottuk a második részét a templomjavításnak: a falak kijavítása és estése.
-    október 2-án az egyházközség 2021 novemberétől elhunyt (12 személy) tagjainak közös megemlékező szentmiséjét tartottuk.
-    november 5-én a templomi munkálatok befejezése/átadása
-    november 22 – december 9 a plébániai udvar átalakítása és térkövezése
-    december 6 örökös szentségimádási napunk, prédikált ft. Lőrinczi Károly Dicsőszentmártoni plébános
-    december 10-én a X. Búzásbesenyői kórustalálkozó templomunkban
-    december 11-én a Búzásbesenyői Hírmondók Betlehemes játéka bemutatása templomunkban
-    december 18-án karácsonyi csomagokat ajándékozunk a közösségünk rászoruló tagjainak (családjainak).

ISTEN FIZESSE MINDEKINEK! BÚÉK!

Tizedik alkalommal rendeztek kórustalálkozót Búzásbesenyőben

Korustalalkozo2022Örömvasárnap előtti szombat délután, december 10-én került sor az immár hagyományos adventi kórustalálkozóra Búzásbesenyőben. A helyszín ezúttal is a helyi római katolikus templom volt. Jubileumi rendezvényről beszélhetünk, immár a tizedik alkalommal került megrendezésre.

Templombúcsú 2022

RendezŐ vakációs bibliahét - KOEN 2022

vakacios bibliahet2022Augusztus 25-27 között délelőtt 10 órától vakációs bibliahét lesz a Kultúrotthonban a 0-5 osztályos gyerekek számára.

Szeretettel várunk!!!

Nagyböjti lelkigyakorlat (Triduum) 2022

Prédikál Tamás Barna SJ és Jakabos Barnabás SJ

Szent Kereszt felmagasztalása templombúcsú 2021

templombucsu2021 12021. szeptember 11-én megünnepeltük egyházközségünk  Szent Kereszt felmagasztalása búcsúját. Az ünnepi szentmiséje 11 órakor kezdődött, prédikált Hölgyes Pál Zsolt, lemhényi plébános, valamint megünnepeltük Máté Ferenc szentdemeteri plébános 40. éves papi jubileumát.

Hölgyes Pál Zsolt prédikációja: https://youtu.be/7-hPZgwbaKM

Máté Ferenc beszéde: https://youtu.be/6S4m_yH7h08

Képgaléria: https://www.dropbox.com/sh/dqxsu34stungjpe/AACIrhHc-vr47JQ7QDpiGJCEa?dl=0

Újratervezés - Vakációs Bibliahét

bibliahet2021Vakációs bibliahét minden 0-6. osztályos gyerek számára.

Helyszín: a Kultúrotthonban

Időpont: szeptember 1, 2, 3 délután 4 órától.