Roráté szentmisék advent folyamán 6 órakor (kedd-szombat)!

Hónap Nap Program Óra Részletek/Helyszín
December 6 Örökös szentségimádás 16 Celebrál és prédikál T. Sebestyén Ágoston, szentdemeteri plébános
December 9 Szeplőtelen fogantatás 11 Szentmise, templom
December 14 Kórustalálkozó 16 Római Katolikus Templom
December 21 Advent IV. vasárnapja

11

12

Ünnepi szentmise

Koszorúzás és ima + Pajka Károly szobornál

December 23 Beteglátogatás 9-13  Karácsonyi betegek (bejelentés alapján)
December 24 Ádám és Éva estéje 19 Gyóntatás a templom
December 24 Ádám és Éva estéje 21 Pásztorjáték és Ünnepi szentmise
December 25 Karácsony napja

10

11

Gyóntatás a templomban

Ünnepi szentmise

December 26

Karácsony 2. napja,

Szent István vértanú

10

11

12

Gyóntatás a templomban

Ünnepi szentmise

Gaudete (helyi) kórus hangversenye

December 28 Szent Család Vasárnapja

11

12,30

13

Ünnepi szentmise és jubiláló házasok

Kirándulás a bérmálkozókkal

Búcsú Szent Család templom, Marosvásárhely (Unirii negyed)

December 30 Karácsony nyolcada 6. nap

14

17

Hazaérkezés a bérmálkozókkal

Szentmise

December 31 Szilveszter pápa (+335) 17 Évzáró hálaadó szentmise és beszámoló
Január 1 Újévi szentmise 11 Szűz Mária, Isten anya ünnepe

Kegyelemteljes Karácsonyt és Békés Új Esztendőt kívánok,

szeretettel: Czikó László, ifj. plébános

Hónap

Nap

Program

Óra

Részletek/Helyszín

Január

30

Ökumenikus szentmise

18

Czikó László, Prédikál: Simon Levente, református búzásbesenyői lelkész

galéria

Február

1

Ökumenikus istentisztelet

18

Ref. templom, prédikál Czikó László róm. kat. plébános, Búzásbesenyő

Február

28

Maros együttes koncert

?18

Kultúrotthon

Február

29

Farsangi bál

19

Kultúrotthon

Március

16

Mise/Istentisztelet Megemlékezés márc. 15-re

10,30

11,30

Templomok

Kultúrotthon

Április

 

Orgonakoncert

12

Katolikus templom

Április

9-10?

Csemeteültetés (iskola másként)

 

A katolikus és református erdőben

Április

20

Húsvét

     

Április

27

Dr. Jakab Antal börtönből való szabadulásának 50. évfordulója

11

11,45

12

Szentmise

koszorúzás

terem névadás/kiállítás

Május

11

Elsőáldozás

11

Katolikus templom

Június

7

Csíksomlyói búcsú

12,30

56 személyes autóbusz indul

Július

6

Falunap/ÖREGOTTHON megáldás-névadás

11

Ünnepi szentmise, szalagvágás öregotthon

Szeptember

1-4

KOEN- gyerekek bibliatábora

 

ISKOLA (ökumenikus)

Szeptember

7

Nőszövetségi találkozó

 

Református templom

Szeptember

14

Szent kereszt Búcsú

13

Ünnepi mise és koncert (gyergyóremetei kórus vendégszereplése)

Október

5

Megemlékezés aradi vért.

12

Katolikus templom

Október

29

Temetőtakarítás

12-16

Gyerekek és lelkészek

December

13

Kórustalálkozó

Du.

Katolikus templom

December

21

Pajka Károly szoboravatás

     

Please publish modules in offcanvas position.