Beszámoló a Búzásbesenyői Római Katolikus Plébániaközösség 2022-es életéből

-    január 10-én az Ökumenikus (egyetemes) imahét keretében templomunkban igét hirdetett Nagy László unitárius lelkész Marosvásárhelyről.
-    március 21-én Biodry műszer felszerelése a templomba, a nedves falak kiszárítására
-    március 21. – június 7. a plébánia teraszának lábazatcseréje. Ugyanakkor a lépcsők javítása, az előszoba és a külső falak kijavítása, festése.
-    március 23. – április 15. között elkészült a torony felújítása (villámhárító, tető javítása, festése, torony lefestése).
-    április 8-10 nagyböjti triduumot (lelkigyakorlatot) tartottunk P. Tamás Barna SJ és P. Jakabos Barnabás SJ marosvásárhelyi jezsuiták vezetésével.
-    április 19-én a vízelvezető drén munkálatainak elkezdése.
-    május 2-4 a Búzásbesenyői Nőszövetség vezetői az Erdélyi Nőszövetségi Találkozón vettek részt Brassóban.
-    május 29-én 8 gyermek lett közösségünkből elsőáldozó.
-    augusztus 22-24 a Búzásbesenyői Nőszövetség vezetői az Erdélyi Nőszövetségi Találkozón vett részt Margittán
-    augusztus 25-27 bekapcsolódtunk a Búzásbesenyői Ökumenikus vakációs bibliahétbe a „RendezŐ”-be.
-    szeptember 12-18. között a Mária Rádió közösségünkből közvetítette a szentmiséket.
-    szeptember 17-én megtartottuk az egyházközség búcsúját: a szentmisét celebrálta ft. Péter Arthur frissen kinevezett főesperes, igét hirdetett ft. Birton Róbert-Attila székelykáli plébános. Este megtartottuk az egyházközség által szervezett hagyományos kosaras bált.
-    szeptember 21-én újra elkezdtük a szerdai napokon a Gondviselés Háza Öregotthonban a szentmiséket.
-    szeptember 27 elindítottuk a második részét a templomjavításnak: a falak kijavítása és estése.
-    október 2-án az egyházközség 2021 novemberétől elhunyt (12 személy) tagjainak közös megemlékező szentmiséjét tartottuk.
-    november 5-én a templomi munkálatok befejezése/átadása
-    november 22 – december 9 a plébániai udvar átalakítása és térkövezése
-    december 6 örökös szentségimádási napunk, prédikált ft. Lőrinczi Károly Dicsőszentmártoni plébános
-    december 10-én a X. Búzásbesenyői kórustalálkozó templomunkban
-    december 11-én a Búzásbesenyői Hírmondók Betlehemes játéka bemutatása templomunkban
-    december 18-án karácsonyi csomagokat ajándékozunk a közösségünk rászoruló tagjainak (családjainak).

ISTEN FIZESSE MINDEKINEK! BÚÉK!