Kórushangverseny Farkas Ferenc és Reményik Sándor szellemében

korushangverseny2020Az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület, a Romániai Magyar Dalosszövetség és a Búzásbesenyői Római Katolikus Plébánia a Magyar Kultúra Napja alkalmából kórushangversenyt szervez Farkas Ferenc (1905-2000) és Reményik Sándor (1890-1941) szellemében, 2020. január 26-án, vasárnap 17 órai kezdettel a Búzásbesenyői Római Katolikus Templomban.

Köszöntők: Ft. Czikó László, ifj. plébános, Berekméri Melinda Marosvásárhely-Cserealjai református lelkésznő, Dr. Széman Péter E.M.K.E: elnök, Tóth Guttmann Emese R.M.D. elnök.

Előadók: Serbán Mária szerkesztő - Verbum kiadó, Rekita Rozália színművész

Közreműködnek: Gaudete Kamarakórus Búzásbesenyő (karnagy: Szakács Zoltán), Kolozsmonostori Római Katolikus Plébánia Kórusa és Gyermekkara (karnagy: Palocsay György), Magyarfenesi Vegyeskar (karnagy: Fábián Apolka), Szederinda Citera Csoport Szilágysomlyó (művészeti vezető: Fekete István), Marosvásárhelyi Kistemplom Evangélium Vegyeskara (karnagy: Szatmári Ildikó), Guttman Mihály Pedagóguskórus Kolozsvár (karnagy: Bedő Ágnes).