Orgonaszentelés Búzásbesenyőben

azadvent2Tegnap ünnepélyes szentmise keretében szentelte fel a búzásbesenyői Szent Kereszt Felmagasztalása római katolikus templom új orgonáját dr. Jakubinyi György, a gyulafehérvári főegyházmegye érseke.

Jakubinyi György érsek advent harmadik vasárnapját az öröm vasárnapjának nevezte: mindenki másnak örül, a gyermekek a közelgő karácsonynak és az ajándékoknak, mások annak, hogy eltelt a bűnbánati idő fele. Dosztojevszkijt idézte, aki azt mondta: az emberek azért szomorúak, mert nincs aminek örüljenek. Az evangélium az örömhír, a megváltás híre, ez az, ami számunkra az igazi örömöt hozza, mondta az egyházi főméltóság. A szeretet gyakorlásának fontosságára hívta fel a figyelmet: pénznek, adománynak, bármiféle segítségnek igazi értelme akkor van, ha a szeretethez kötjük.

Köszönjük ezt a szép napot!

Simon István, Kerelőszentpál község polgármestere nagy napnak nevezte a tegnapit, mert, mint mondta, Búzásbesenyő, ez a kis falu összefogott, és amit három hónappal ezelőtt csak remélni mertek, sikerült megvalósítani. Megköszönte Jakubinyi Györgynek, hogy újra eljött Besenyőbe és felszentelte az új orgonát. Az érsek nem először járt a faluban, akkor is itt volt, amikor dr. Jakab Antal püspök első erdélyi szobrát felállították. Megköszönte a szentsimoni orgonamesterek munkáját, hálásan köszönte a falu nevében mindazoknak, akik összefogtak és segítettek, hogy egy álom valóra váljon. Mint mondta, nem csupán egy orgonáról van szó, ez az orgona a katolikus,

a református egyház és Búzásbesenyő ékessége. Megköszönte az adományozóknak a nagylelkűségét, mindenkinek a hozzáállását, ami azt bizonyítja, hogy ha akarják, valóra tudják váltani az álmaikat. Azt kívánta, hogy az advent hozza el a lelki tisztulást és békét mindenki számára.

Az orgonát dr. Diósi Dávid egyetemi adjunktus, a gyulafehérvári teológia rektorhelyettese mutatta be. A hangszer, amely 1970-ben készült, és amelyet a németországi Furpachból hoztak Búzásbesenyőbe, 5.143 euróba került, 448 síp van benne, a legkisebb 16 milliméter, a legnagyobb 1,30 méter. Ifj. Czikó László helyi plébános elmondta, hogy több mint 200 személy adományozott erre a célra, 5 lejtől 1.000 euróig. Megköszönte az adományokat, és azoknak a fáradozását, akik a vasárnapi ünnepet előkészítették.

Az érsek megajándékozta az elsőáldozásra készülő gyermekeket, a szentmise végén emlékplakettet adományoztak azoknak,

akik adományaikkal, munkájukkal besegítettek. Az ünnepségen közreműködött a búzásbesenyő-kerelőszentpáli Gaudete ökumenikus vegyes kórus.

Az orgonaszentelést és a szentmisét Molnár Tünde orgonaművész rövid hangversenye követte, majd a himnuszok zárták az eseményt.

forrás: http://www.e-nepujsag.ro/op/article/az-advent-igazi-%C3%A9rtelme-szeretet